یک راهبرد موفق برای ساخت لینک در ۶ قدم ساده

تیر ۸, ۱۳۹۷

لینک ها برای سئو از اهمیت زیادی برخوردار هستند و ساخت لینک قطعا قسمت مهمی از کل راهبرد سئو محسوب می شود. اما مهمتر از آن، ساخت لینک باید قسمتی از راهبرد پیشرفت و رشد باشد. لینک ها باید به صورت مستقیم به افزایش ترافیک و بازدید کمک کنند. در این مطلب، من ۶ قدم مهم از استراتژی موفق ساخت لینک را توضیح میدهم.

 

ساخت لینک، بخشی از استراتژی رشد و افزایش بازدید

لینک ها به صفحات سایت شما در کسب رتبه ی بالاتر در نتایج جستجوی گوگل کمک میکنند. این کاملا درسته! اما این تنها چیزی نیست که لینک برای شما انجام میدهد. بک لینک ها کمک میکنند که بازدید سایت شما افزایش پیدا کند و ترافیک بیشتری به سمت شما از طریق آنها روانه شود. زمانیکه راهبرد و استراتژی ساخت لینکتان را مشخص میکنید به یاد داشته باشید: اختراع لینک برای این بود که شما را به صفحاتی که لذت میبرید هدایت کنند و بفرستند. ساخت لینک را استراتژی بدانید برای افزایش مخاطبان سایتتان و لینک ها را در سایت هایی قرار دهید که به این هدف کمک کنند.

یک لینک خوب در مرحله ی نخست اهمیت، به افزایش بازدید سایت شما کمک میکند

قدم اول: مخاطبانتان را بشناسید

اگر می خواهید مخاطبان شما افزایش پیدا کنند، باید بدانید که چطور این گسترش اتفاق می افتد یا چطور مخاطب جدیدی به جمع مخاطبانتان افزوده می شود. بنابراین باید دو نکته را بدانید: مخاطب من در حال حاضر کیست و مخاطب ایدآل من که خواهان جذبش هستم باید از چه قشر و چه شکلی باشد. برای مثال من و همین سایت، در وهله ی اول من قصد جذب کارفرمایانی را دارم که نیاز به مشاور و کارشناس دارند اما خواهان این هم هستم که توسعه دهندگان وب هم از مخاطبان مطالب سئو باشند پس باید کانتنت ها و مطالب را برای این گروه از افراد هم وفق دهم. اما برای رسیدن و نیل به جذب این گروه جدید از مخاطبان، لینک از دیگر سایت ها به مطالب جدید من اهمیت فراوانی دارد. پس برای شناخت مخاطبان مقداری کاوش لازم است.

لینک ها برای سئو از اهمیت زیادی برخوردار هستند و ساخت لینک قطعا قسمت مهمی از کل راهبرد سئو محسوب می شود. اما مهمتر از آن، ساخت لینک باید قسمتی از راهبرد پیشرفت و رشد باشد. لینک ها باید به صورت مستقیم به افزایش ترافیک و بازدید کمک کنند.

قدم دوم: فهرستی از وب سایت هایی که مخاطبان مورد نظر شما را جذب کرده اند تهیه کنید

اگر تصویری شفاف از مخاطبان کنونی و مورد نظر خود دارید، فهرستی از وب سایت هایی که موتوانند به جذب مخاطبان جدید برای شما کمک کنند تهیه کنید. سایت هایی را پیدا کنید که مخاطبان مورد نظر شما از قبل مخاطب آن سایت ها هستند. گرفتن لینک از این وب سایت ها می تواند به جذب مخاطب جدید برای شما کمک کند.

قدم سوم: بهترین محتوایی که میتوانید تهیه کنید

برای اینکه بتوانید سایت های دیگر را مجاب کنید که به مطالب شما لینک دهند به سادگی باید بهترین محتوا را داشته باشید. و مهمتر از آن، محتوا باید مخاطب را جذب کند که از خواننده ها یا مشتریان شما شوند. اطمینان حاصل کنید که بخش ها و مقالاتتان ساختار درستی داشته باشند و به خوبی نوشته شده باشند.

قدم چهارم: محتوا و مطالب را با سایت ها تطبیق دهید

به لیستتون مراجعه کنید و مطلب و پست وبلاگی که منتشر کردید را با لیست سایت ها مقایسه کنید و سایت هایی که احتمال آن می رود که به مفاله و پست شما لینک دهند پیدا کنید. اگر رویکرد شما استفاده از کلید واژه های دم بلند (Long Tail) است و مطالب نوشته شده درباره ی موضوعاتی خاص می باشد پس تعداد سایت هایی که مناسب لینک دادن به مطالب شما هستند کم می شود. تلاش کنید سایت هایی را پیدا کنید که واقعا به مطالب یا پست وبلاگ شما نزدیک و متناسب باشند. این وب سایت ها تمایل بیشتری به لینک دادن به مطالب شما دارند چون مطلب شما کاملا منطبق با محتوای آنهاست. مهمتر از آن بازدید کنندگانی که از این لینک ها به سایت شما وارد میشوند واقعا به موضوع مطلب شما تمایل و علاقه دارند (احتمال بازدید بالا میرود).

قدم پنجم: تماس برای گرفتن لینک

اگر واقعا تمام تلاشتان را کرده اید چه برای نوشتن محتوا و چه برای پیدا کردن وب سایت هایی که مرتبط به مقاله ی شما هستند، باید با وب سایت مورد علاقتون که میخواهید از آن لینک بگیرید تماس بگیرید. برای آنها درباره ی محتوا و مقالات توضیح دهید و از آن ها بخواهید که به مقاله ی شما لینک دهند. می توانید از ایمیل استفاده کنید اما در بیشتر موارد توییتر و بهتر از آن تماس مستقیم تلفنی به حصول نتیجه کمک بیشتری می کند. به هیچ وجه از ارسال ایمیل های اوتوماتیک و گروهی استفاده نکنید و سعی کنید با هر شخص و سایت به صورت مستقیم و اختصاصی تماس بگیرید.

قدم ششم: از شبکه های اجتمایی استفاده کنید

اگر محتوای شما اصلی و با ساختار خوبیست می توانید از شبکه های اجتماعی مخاطبان جدیدی کسب کنید. حتما درباره ی مقاله توییت کنید، حتی می توانید به صورت مستقیم برای افرادی که حدس میزنید به مقاله علاقه مند باشند توییت کنید. فیسبوک را هم نادیده نگیرید. از میان افرادی که به لایک یا اشتراک مقاله ی شما می پردازند، لینک های جدیدی کسب میکنید.

نتیجه گیری: ساخت لینک استراتژی رشد است

در صورتی مسیر درست را طی میکنید و به رنک بالاتری در گوگل میرسید که راهبردتان افزایش مخاطبان جدید باشد در اینصورت است که ساخت لینک درست انجام شده است!


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *